ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9816179
*
nr 981 6179
Spegel
björk, höjd: 81 cm, skadad ram
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 19:46:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 19:44:50
1
200 kr
21/9 14:46:56
2
250 kr
21/9 17:26:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk skadad ram spegel speglar trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 981 6179
Spegel
björk, höjd: 81 cm, skadad ram
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 19:44:50 | 1 | 200 kr |
21/9 14:46:56 | 2 | 250 kr |
21/9 17:26:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk skadad ram spegel speglar trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32